Blacha trapezowa t8

Budując garaż lub wiatę garażową, stajemy przed dylematem jakiego użyć pokrycia dachowego. Blacha trapezowa t8 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Łatwa w położeniu, niezbyt ciężka a przy tym wytrzymała. Różnorodność kolorystyczna to dodatkowy atut, który spełni oczekiwania każdego inwestora. 

Która blacha trapezowa do czego?

Blachy trapezowe, w tym również blacha t 8, przeżywają ostatnio prawdziwy rozkwit zainteresowania wśród budujących. Szeroka gama kolorystyczna oraz dobre zabezpieczenie antykorozyjne sprawiają, że chętnie sięgają po ten materiał zarówno mali inwestorzy jak i duże firmy deweloperskie. Blacha trapez t8 nie jest wyjątkiem. Warto zaznajomić się również z pozostałymi typami blach, żeby wiedzieć który rodzaj będzie najbardziej odpowiedni..  Blacha trapezowa posiada oznaczenia określające wysokość tłoczenia. Dla przykładu, blacha trapezowa t8 posiada wysokość tłoczenia 8 mm. Oznaczenie to jest stosowane jednakowo przez wszystkich producentów. Pozostałe blachy mają następujące nazwy i zastosowanie: 

– blacha t3, blacha t7, blacha t 8, blacha t14, to idealny materiał do pokrywania małych powierzchni;

– blacha t18 najczęściej wykorzystywana jest do pokrywania połaci dachowych w domach jednorodzinnych;

– blacha t35 i blachy o większych profilach, są zalecane do pokrywania dużych powierzchni, w tym hal magazynowych  lub sklepów.     

Zalety i wady blachy trapezowej t8

Blacha trapezowa t 8 ma uniwersalne zastosowanie. Utarło się, że blacha t8 jest głównie zalecana do pokrywania małych dachów. Przyglądając się jednak jakie ma zalety, możemy stwierdzić że:

– jest bardzo lekka;

– jest wytrzymała;

– posiada wydajną szerokość użytkową;

– posiada bogatą kolorystykę;

– jest dobrze zabezpieczona przed korozją.

Biorąc pod uwagę  zalety wytrzymałościowe i cenę blachy trapezowej t8, znalazła ona również zastosowanie jako podbitka dachowa. Świetnym wyborem może okazać się w tym przypadku blacha trapezowa t 8 drewnopodobna. Doskonale również sprawdzi się jako obicie elewacyjne. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie blachy trapez t8 jako okucia bramy garażowej lub ścian wiaty. Arkusze blachy t 8 mogą mieć nawet długość do 8000 mm. Wymiar taki pozwala w krótkim czasie pokryć duże połacie ścian, co efektywnie wpływa na niższe koszty robocizny. Standardowa szerokość, tj. około 1210 mm, pozwala w ekonomiczny sposób dopasować arkusze do siebie.      

Blacha trapezowa t8 kolory    

Kolorystyka blachy trapezowej t 8 jest na tyle zróżnicowana, że zadowoli gusta każdego inwestora. W zależności od użytego koloru, a właściwie składników koloru, którym jest pokryta, otrzymujemy zróżnicowaną gwarancję na żywotność koloru. Czołowi producenci, oferują gwarancję na żywotność koloru przynajmniej dziesięć lat.  Zdarzają się już obecnie blachy t8, które mają ich nawet czterdzieści. W obecnych czasach najczęściej wybieranymi modelami są:

– blacha trapezowa t8 antracyt – najchętniej używana w nowoczesnym budownictwie;

– blacha trapezowa t 8 drewnopodobna – do podbitek dachowych;

– blacha trapezowa t8 brązowa – w otoczeniu drzew i zieleni.

Różnorodna kolorystyka, wytrzymałość i cena blacha trapezowa t8 sprawiają, że jest chętnie wykorzystywana jako materiał do wielu rozwiązań budowlanych.  

Blacha trapezowa t 8 cena

Cena blachy t8 jest również atrakcyjna.  Oczywiście koszty mogą się różnić nawet pomiędzy województwami. Wpływ na to ma popyt na dany materiał. Nie jest tajemnicą, że w regionach kraju, gdzie budownictwo mieszkaniowe nie jest zinteksysikowane, cena blachy trapezowej t8 będzie korzystniejsza, niż w regionach o dużym stopniu urbanizacji. Przyjmuje się, że blacha trapezowa t8 np. dwustronnie ocynkowana, to koszt rzędu około 40 pln brutto. Natomiast blacha t8 pokryta poliestrem z połyskiem, będzie droższa o kilka złotych od podstawowego produktu. Cena jest zawsze podawana za m2, więc wymiary blachy trapezowej t8 nie powinny mieć na nią wpływu. Oczywiście za wyjątkiem grubości arkusza.

Blacha trapezowa t8 ma coraz szersze zastosowanie zastosowanie, zwłaszcza w budownictwie o nowoczesnej architekturze. Duże możliwości wykorzystania oraz wysokie walory estetyczne sprawiają, że obecnie jest to materiał niezbędny na placu niemal każdej budowy. Pamiętajmy również, że cena blachy trapezowej t8 jest też konkurencyjna. Oprócz tego, materiał ten doskonale nadaje się do szybkiego pokrywania dużych powierzchni. Wszystkie te walory, sprawiają, że blacha t8 na dobre zagościła w projektach domów jednorodzinnych.