Jaki jest cennik krycia dachu papą termozgrzewalną?

Każda część domu wymaga odpowiedniej izolacji. Niektóre materiały mają za zadanie chronić przed utratą ciepła, inne przed deszczem a jeszcze inne są po prostu niezbędnym elementem budowy. Z dachem nie jest inaczej. Odpowiednia izolacja to podstawa.  Jaka jest cena krycia dachu papą termozgrzewalną?

Ile kosztuje pokrycie dachu papą termozgrzewalną ?

Zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnego materiału,  warto zastanowić się jaki jest faktyczny koszt krycia dachu papą. Co należy uwzględnić przy takiej wycenie? Papy nie można położyć bezpośrednio na więźbie dachowej. Dodatkowo  musimy zastosować tzw. odeskowanie dachu, co mocno podnosi cenę. W przypadku dachów płaskich betonowych, położenie papy wiążę się z dodatkowymi pracami przygotowawczymi, np. oczyszczeniem dachu z pyłu betonowego, lub osuszeniem go do odpowiedniej wilgotności. Dlatego, jeżeli nawet przedstawiono nam cenę krycia dachu papą termozgrzewalną, to zazwyczaj nie jest to całkowity koszt. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy w cenniku zostały zawarte również dodatkowe informacje związane z przygotowaniem samego dachu.

Czytaj również: Ceny papy na dach

Od czego zależy cena krycia papą termozgrzewalną? 

Papy są stosowane w budownictwie od wielu lat. Te tradycyjne nawet od kilkudziesięciu. Są z powodzeniem wykorzystywane do wielowarstwowych pokryć dachowych. Ma to działanie przede wszystkim wodoszczelne, jak również przeciw wilgotnościowe. Cennik krycia dachu papą termozgrzewalną tradycyjną prezentuje się oczywiście dużo lepiej niż materiałami bardziej zaawansowanymi technologicznie. Wybierając ten podstawowy materiał możemy zaoszczędzić zarówno na nim samym, jak i na robociźnie.

Cena za rolkę zależy od:

-rodzaju papy;

-wielkości rolki;

-jej głównego zastosowania;

-ilości warstw pokrycia dachu;

-jak i samej powierzchni dachu;

Ten rodzaj pap asfaltowych mocuje się tzw. metodą klejenia lepikiem. Pomimo obecności na rynku dużo nowocześniejszych materiałów, ten podstawowy rodzaj izolacji ma nadal wielu zwolenników. Szczególnie, że koszt pokrycia dachu tą papą wypada dość korzystnie.  Nadaje się ona zarówno do podstawowej izolacji dachów, posadzek jak również fundamentów. Niestety należy pamiętać, że papy tradycyjne są mniej trwałe niż te bardziej zaawansowane technologicznie. W dłuższej perspektywie może okazać się, że nawet pokrycie dachu przy wyższej cenie usługi papą termozgrzewalną, będzie bardziej opłacalne niż papą tradycyjną na lepik.

Czytaj również: Ile kosztuje blacha na dach?

Dlaczego cenniki pokrycia dachu papą termozgrzewalną się tak różnią?

Większość z nas decydując się na budowę domu staje przed ogromnym dylematem dotyczącym wyboru odpowiednich materiałów. Niezależnie czy dotyczy to okien, drzwi, rodzaju docieplenia, czy właśnie odpowiedniej izolacji dachu. Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się nowe materiały. Do takich materiałów z pewnością zaliczyć można papy termozgrzewalne, które stale przechodzą proce doskonalenia technologii ich produkcji. Wielu wykonawców publikuje oczywiście cennik krycia dachu papą termozgrzewalną. Często jednak zdarza się, że w trakcie wykonania usługi, dochodzą dodatkowe koszty, których cennik nie obejmował. Jeśli nie chcemy, aby końcowe rozliczenie było dla nas zaskoczeniem, powinniśmy poprosić o szczegółowy wykaz prac, które będą u nas wykonane